De berichtenbrief van vrijdag 9 oktober 2026
Binnenkort op het programma
Klik hier voor de online schoolkalender.

- Save the date zondag 18 oktober: pannenkoekenbar

Klik hier voor de online schoolkalender.


Klik hier om de volledige kuislijst van dit schooljaar te bekijken. Kijk de poetskalender na en noteer jouw momenten in je agenda. Je vindt de kalender via deze lijst.
Leefgroep 1
Dit weekend (10 & 11 oktober 2026): Andrea & Mario (Esperanza, Eflin)
Volgend weekend (17 & 18 oktober 2026): Sien & Simon (Ellis)
Leefgroep 2
Dit weekend (10 & 11 oktober 2026): Karen & Marlies (Luuk, Moon)
Volgend weekend (17 & 18 oktober 2026): Alci & Omer (Onur)
Leefgroep 3
Dit weekend (10 & 11 oktober 2026): Inge & Freek (Breno, Vita)
Volgend weekend (17 & 18 oktober 2026): Jelena & Maarten (Otis)
Leefgroep 4
Dit weekend (10 & 11 oktober 2026): Miriam & Steven (Angel, Jayden)
Volgend weekend (17 & 18 oktober 2026): Evelien & Klaas (Pina)

Leefgroep 1: bestudeert de overgang van zomer naar herfst.
Leefgroep 2: leert elkaars familie kennen en ontdekt de gelijkenissen en verschillen tussen hun families.
Leefgroep 3: Tieretje (leefgroep-stokpop) op bezoek… want leefgroep 3 kiest op donderdag een nieuw project. Donderdagnamiddag nemen we deel aan de Start-to-run.
Leefgroep 4: spreekt verder af met de andere school uit de wijk (Mozaïek) voor het project ‘Circus of Care’.
We zijn trots! Samen liepen we 5 km op de Start To Run!
Met de andere wijkschool hebben we een project ‘Circus of Care’.


Heeft er nog iemand was van leefgroep 2 thuis staan?
Voor onze wolclub op donderdagmiddag is leefgroep 4 op zoek naar haakpennen, breinaalden, bollen wol, macramétouw … Daarnaast zoeken we ook mensen die ons de eerste stapjes willen leren!
Materiaal binnenbrengen of jezelf aanmelden kan bij Judith.


Zoals jullie weten dromen we voor onze 50e verjaardag dromen we van een blijvend cadeau: een groot nieuw speeltuig in de tuin van De Buurt. Een plek waar kinderen kunnen ravotten, fantaseren, klimmen en samenwerken en waar ook buurtkinderen en buurtbewoners nog jaren plezier aan kunnen beleven.
En er is fantastisch nieuws! Jaja, we hebben intussen al bijna 88% van ons doel bereikt! Hopla. Kus van de juf en een bank vooruit.
Dankzij 70 donateurs staat de teller ondertussen op
Het Streekfonds Oost-Vlaanderen verdubbelt elke geschonken euro. Dat betekent dat onze € 5.525 uiteindelijk maar liefst € 11050 wordt voor het nieuwe speeltuig.
Nog € 475 te gaan om de kaap van 6000 euro te ronden en we hebben nog 28 dagen om ons doel te bereiken (vrijdag om 17u30).
Elke bijdrage, groot of klein, helpt. Bovendien geniet je bij een gift vanaf € 40 van een belastingvermindering van 30%.
Benieuwd naar de actuele stand of wil je een steentje bijdragen? Bekijk dan onze crowdfundingpagina:
Gent – 50 jaar De Buurt – Feest! | Streekfonds Oost-Vlaanderen
Een dikke dankjewel aan iedereen die al heeft bijgedragen, gedeeld of mee reclame heeft gemaakt. We zijn er bijna!
En hou jullie agenda in de gaten: zodra de nieuwe feestdatum vastligt, laten we van ons horen.
Tot binnenkort!
Schoolproject De Buurt

Binnenkort zoeken we opnieuw soeper-ouders die soep willen maken. Dit kan ook tweewekelijks of één keer per maand. Je kan je naam noteren in deze jaarkalender. Zo weten we samen wanneer er nog vrije plaatsen zijn. Klik op deze link voor de soepkalender 26-27. Valerie (Louise & Suzan) zorgt voor soep op maandag.

Er gebeurt veel in de school, dat zie je. Maar er gebeurt ook veel dat je niet ziet! Wie zetten we deze week speciaal in de kijker?
Zie hier onze portie wekelijkse dankbaarheid:
Leefgroep 3 en 4 deden mee aan de Start to Run. Ze kregen daarbij gezelschap van enkele sportieve meelopers! Bedankt aan Kristina (Breil), Mich (Martha), Karel en Elke (Tilda) en Jan (Mirte) voor het meelopen. Ook langs het parcours stonden heel wat enthousiaste supporters!
Dank aan Dirk, Benedikt (Leonor), David (Raphaël) en Anke (Mirte), die samen met Tim het bouwproject in goede banen hebben geleid.
Ook een dikke merci aan Simon, Martin, Ann en Sien (Ellis) om het verdiepje in leefgroep 1 veiliger te maken!
Grote kans dat jij iets moois, kleins, waardevols deed voor De Buurt. Zie jij jouw naam hier niet staan. Onze excuses.
Stuur het gerust op naar info@debuurt.be
Elke kookdag is er een vegetarische en een halal variant beschikbaar. Gelieve jouw voorkeur bij het vakje opmerkingen in te vullen! Op sommige kookdagen kan het voorkomen dat de halal variant hetzelfde gerecht is als de vegetarische variant, afhankelijk van het dagmenu en de gerechten die worden bereid. Dit doen wij om optimaal tegemoet te komen aan de wensen en voedingsvoorkeuren van alle kinderen.
Prijzen per maaltijd:
Goede afspraken zijn belangrijk. Regels maken voor iedereen duidelijk wat kan, moet en mag.
Schoolreglement
Informatiebrochure
Beurtrolregels
Kartuizerlaan 20
9000 Gent
09/225.06.44
info@debuurt.be
